Advertisement

All-Star rosters released

(KCWY)
Published: Mar. 5, 2019 at 12:26 AM MST
Email this link
Share on Pinterest
Share on LinkedIn

There are two local all-star basketball games taking place this week.

The 1A/2A games will be held at Shoshone High School on Tuesday. The girls begin at 6 p.m., the boys game commences at 7:30.

GIRLS

North:

3 Shelby Buckner, Richfield

10 Patti Fitzgerald, Shoshone

12 Athana Versis, Carey

13 Matigan Bingham, Dietrich

21 Bailey Hubert, Dietrich

22 Cierra Hennings, Shoshone

23 Rionna Kerner, Shoshone

23 Brianna Astle, Dietrich

24 Kodi Green, Carey

32 Ari Regalado, Shoshone

Honorary All-Star: Bailee Owens, Shoshone

Coach: Tim Chapman, Shoshone

South:

1 Kendy Kenney, Hansen

3 Mattie Ramsey, Declo

3 Lisa Ambriz, Murtaugh

3 Elly Yore, Hagerman

4 Jenna Benites, Murtaugh

11 Katie Johnson, Valley

15 Alana Floyd, Hagerman

23 Mallory Beck, Oakley

23 Maddy March, Castleford

32 Audah Jones, Raft River

Coach: Todd Jensen, Murtaugh

BOYS

North:

0 Wacey Williams, Glenns Ferry

0 Jaydon Rossman, Camas Co.

2 Remington Kramer, Camas Co.

3 Jason Hardy, Valley

5 Patrick Taber, Shoshone

12 Dillon Traudt, Glenns Ferry

21 Nic Anderson, Valley

22 Alex Korom, Valley

24 Carson Grigg, Glenns Ferry

31 Zane Mussman, Valley

Coach: Jamon Frostenson - Camas Co.

South:

4 Paxton Stimpson, Hansen

5 McKay Breshears, Declo

13 Gio Zavala, Murtaugh

14 Ben Puentes, Declo

21 Carter Schilder, Castleford

22 Graden Dimond, Murtaugh

22 Riley Spencer, Raft River

23 Gannon Critchfield, Oakley

25 Austin Bedke, Oakley

33 Slater Sagers, Oakley

Coach: Tony Standlee, Lighthouse

Meanwhile, the 4th District All-Star Basketball Game is going to happen on Wednesday, March 6 at Jerome High School. The girls game begins at 6 p.m., while the boys game gets underway at 7:30 p.m.

GIRLS

East:

3 Mattie Ramsey, Declo

10 Taylia Stimpson, Minico

12 Athana Versis, Carey

13 Matigan Bingham, Dietrich

20 Patrea Topp, Wood River

22 Cierra Hennings, Shoshone

23 Josie Schmitz, Kimberly

24 Kodi Green, Carey

32 Madi Vorwaller, Minico

35 Quin Ontiversos, Burley

Honorary Star: Bailee Owens, Shoshone

Coach: Merilee Sears, Carey

West:

2 Laken Wolf, Gooding

3 Emalee Pippin, Mountain Home

4 Jenna Benites, Murtaugh

10 Grace Parker, Gooding

10 Addie Blanksma, Mountain Home

12 Jazzi Cristobal, Mountain Home

15 Alana Floyd, Hagerman

15 Grace Lupumba, Canyon Ridge

22 Gracie Mumford, Twin Falls

30 Emily Gorrell, Buhl

Coach: Dan Hill, Buhl

BOYS

East:

3 Abe Guzman, Minico

3 Jason Hardy, Valley

11 Kobe Matsen, Minico

12 Brayden Olsen, Wood River

13 Gio Zavala, Murtaugh

20 Tristyn O'Donnell, Kimberly

22 Braxton Hammond, Kimberly

22 Riley Spencer, Raft River

23 Gannon Critchfield, Oakley

31 Zane Mussman, Valley

West:

0 Wacey Williams, Glenns Ferry

1 Winston Duggan, Twin Falls

3 Adam Lauda, Buhl

5 Faust Ystueta, Twin Falls

11 Carter Kelsey, Buhl

11 Kaden Perron, Filer

21 James Slone, Jerome

21 Jared Adams, Mountain Home

33 Ryan Ball, Twin Falls

50 Mitchell Brizee, Twin Falls

Latest News

Latest News